Informace o nás

"Chcete-li mít ze psa skutečnou radost, neměli byste se pokoušet vychovat ho tak, aby byl tak trochu člověk. Vtip je v tom, nebránit se možnosti, že se vy stanete tak trochu psem."
                                                                                                                                     Fran Lebowitzová

                                                                                                                                                                                                                

Dovolte, abychom Vám sdělili pár informací o nás. Jsme manželé Jan a Marta ŘEZÁČOVI.Ačkoli pocházíme každý z jiné části Moravy,tak jsme zapustili kořeny v roce 1984 ve městě TŘEBÍČi. Prakticky od doby,na kterou si človíček začíná rozpomínat, je nás život spjat s nerozlučnými čtyřnohými přáteli člověka.Jelikož jsem žil v rodinném domku s dvorkem a zahradou, tak mými kamarády byli praví "venkovští oříšci". Manželce dělal radost pekingský palácový psík.

Tudíž jakmile naše ratolesti začali navštěvovat základku, tak jednoho listopadového dne s manželkou neohlášeně dorazila nová přítelkyně. Bílá malá kulička s černým čenichem - Bella.Zprvu jsem moc radosti neprojevil,protože jsem neměl zkušenosti s pobytem našich čtyřnohých přátel v bytě.Za pár dní bych ji už za nic na světě nedal.Byla to fenka bez PP(tak trochu měla z japonského špice).Ta nám také odchovala jeden vrh štěňat(Maxe,Bárta,Rendyho a Peggy).Měli jsme ovšem velké problémy s tím udat všechny do dobrých rukou.Až již byli všichni kluci ve svých nových domovech,tak se se zájemci roztrhnul pytel.Peggy jsme již ale nedali a zůstala s námi.Po těchto zkušenostech jsme již další vrhy neplánovali.Když nám Bella odešla,tak jsme chtěli pro Peggy novou kamarádku,aby nebyla na stáři sama a tentokrát jsme se rozhodli, že to bude již bílá špicka s PP.Jak rostla a my viděli,že to nebude žádná ošklivka, tak jsme zkusili první výstavu.Atmosféra výstavy,a vše kolem, nás plně pohltila a bylo jasné,že tím to nekončí.Když odešla Peggy za svou mámou,tak nám přibyla ještě jedna špicí slečna a my začali uvažovat o chovatelské stanici.Koncem roku 2012 jsme podali žádost na ČMKU a 26.02.2013 nám byla zaregistrována chovatelská stanice,jejiž prezentaci právě procházíte.Pokud jste dočetli až do konce,tak jsme Vám za to vděčni,protože jsme chtěli alespoň ve stručnosti nastínit, jak jsme se dostali až k těmto webovým stránkám.